Live With Art

מעבר לשכל אנשים מונעים גם מרגש, ולכן – התייחסות אל העולם במונחים פונקציונאליים בלבד, מצמצמת את ייחודנו כבני אנוש.
אמנות היא יצרית ויצירתית היא מאפשרת ביטוי עצמי ופונה אל הרגש ואל החוויה. באמנות אין אמת אחת, אלא המשמעות הסובייקטיבית היא החשובה.

העקרונות של אמנות אמיתית הם לא לתאר, אלא לעורר

גלריות ואמנים ישראלים שאני אוהבת במיוחד:

THE PHOTOHOUSE

הצלמניה

הצלמניה נוסדה בשנת 1936 ע"י הצלם התל-אביבי המיתולוגי רודי ויסנשטיין, וכיום משמשת כחנות וכארכיון של צילומיו: כמיליון נגטיבים עם צילומים היסטוריים ונוסטלגיים מהארץ, אותם ניתן לרכוש בחנות ובאתר. הצלמניה זוכה להכרה בינלאומית ומוצגת בתערוכות ברחבי העולם.

לאתר
הצלמניה

ARTEMISIA

ארטמיסיה

ארטמיסיה מהווה בית לנשים יוצרות מתחומים ורקעים שונים, ופועלת כבית ממכר ותצוגה של יצירות עכשוויות ואיכותיות. מעבר לתמונות, ניתן למצוא בארטמיסיה פריטים מקרמיקה, טקסטיל, כריות, ספרי אמנות ופריטים משלימים נוספים אשר נותנים לבית נגיעות ייחודיות, אישיות ואנינות. ארטמיסיה פועלת לחיזוק נשים יוצרות בתחומי העיצוב והאמנות בארץ.

לאתר
ארטמיסיה

ARTSPACE TEL AVIV

מקום לאמנות

עמותת 'מקום לאמנות בקרית המלאכה' היא עמותה ללא מטרת רווח הפועלת לקידום החשיפה לאמנות ולאמנים מלב ליבה של סצינת האמנות הישראלית כיום. עם כ-200 סטודיואים של אמנים פעילים. העמותה מפעילה גלריה עם תערוכות מתחלפות ומרכז מבקרים ניתן לבחון תיקי עבודות של עשרות אמנים ולרכוש עבודות קטנות במחירים נגישים ביותר.

לאתר
מקום לאמנות בקרית המלאכה

P8 CONTEMPORARY ART GALLERY

P8 גלריה לאמנות עכשווית

גלריה P8 היא גלריה שיתופית המעודדת שיתופי פעולה בין אמנים במטרה לעודד חופש אמנותי, להציג אמנים צעירים ולנקוט פעולות אמנותיות בלתי סחירות.
הגלריה מחזיקה בתערוכות של חברי הגלריה וכן של אמנים ואוצרים אחרים.

לאתר
P8 גלריה לאמנות עכשווית

NAOMI MENDEL

נעמי מנדל

"בתהליך העבודה שלי אני נסמכת על צילום. אין לי כוונה לחקות את הצילום אלא להציג את התפרקותה של הסצנה לרסיסים הרבים המרכיבים אותה. בעזרת הציור אני מבקשת להתמקד במבט מפורק, רגע לפני שהוא מורכב מחדש מאלפי רסיסים קטנים"
בוגרת המחלקה לאמנות בבצלאל והמחלקה לאמנות ב- Hugeschool voor de Kunsten, אוטרכט, הולנד. השתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. זכתה במלגות ופרסים ועבודותיה נמצאות באוספים בארץ ובעולם (ביניהם אוסף יגאל אהובי, אוסף שיף ואוסף הרשמן בארה"ב). מיוצגת ע"י קרן בר-גיל.

לאתר
נעמי מנדל

NINO HERMAN

נינו הרמן

"האמנות שלי עוסקת בבני אדם: במצבם הקיומי, בתנאי חייהם, ברגשותיהם ובמערכות היחסים שהם מנהלים. אני מעוניין בחשיפת החיות והמסתורין של החיים שנמצאים בכול, לשם כך אני בוחר בצילום דיגיטלי, ישיר ולא מבוים. בצילום שלי אני עוסק בהיבטים של חופש, גבולות, סמכות, חרות. האומץ להעז לפתוח את הלב ולגעת באנשים"
בוגר החוג לאמנות באוניברסיטה העברית, מרצה, מנהל בלוג צילום, יועץ אמנותי וצלם עיתונות לשעבר. מציג בארץ ובעולם בתערוכות יחיד וקבוצתיות.

לאתר
נינו הרמן

TALIA ISRAELI

טליה ישראלי

"ציוריי מתייחסים לסביבת הקיום של המציאות הישראלית המורכבת, תוך עיוות מסוים של הפרטים הארכיטקטוניים והטונליות הצבעונית, ובכך מדגישים את המימד הבדיוני והמלאכותי ומייצרים דרמה חושית"

 

ציירת ילידת ירושלים (1976) בוגרת בצלאל ואוניברסיטת גולדסמית'ס בלונדון (תואר שני), מרצה ומלמדת ציור וזכתה בפרסים ומלגות שונות. מציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובעולם וציוריה נמצאים באוספים ציבוריים ופרטיים רבים.

לאתר
טליה ישראלי

HANAN MILNER

חנן מילנר

"מצייר בסגנון ריאליסטי ומנסה שציוריי יעבירו תחושות ואוירה מעבר לתיאור מדויק"

צייר יליד ליטא בוגר בתי הספר לאמנות רננים, תלמה ילין ובאקדמיה לאמנות בצלאל.

עבודותיו מוצגות בגלריות בארץ ובעולם.

לאתר
חנן מילנר

GALLERY 1of135

גלריה 1of135

גלריה 1of135 היא הגלריה המקוונת היחידה בארץ לאמנות ישראלית בהתאמה אישית. הגלריה מציעה מגוון יצירות אמנות של יוצרים ומעצבים ישראלים, תוך מתן שירותי ייעוץ מקצועיים. הגלריה הינה כור היתוך של רעיונות ועיצובים, הנאצרים בקפידה מכל קצוות האמנות הוויזואלית – מצילום, איור, קולאז' ועד לעיצוב גרפי.
היצירות נמכרות במהדורה מוגבלת של עד 135 עותקים ברחבי העולם ומציעות תפיסה חדשה של אספנות מודרנית במחיר שווה לכל כיס.

לאתר
1of135 gallery

IMPORTANT ARTIST

גלריה ART & ABOUT

גלריה ART & ABOUT היא הגלריה הגדולה בארץ לאמנות ישראלית, בה מציגים טובי האמנים בארץ, ותיקים וחדשים. בגלריה למעלה מ-1,000 עבודות אמנות במגוון טכניקות כציור, רישום, פיסול ועוד. המבחר הרב מספק תמונה טובה של סצנת האמנות בארץ. האוסף אקלקטי ומצוין עבור הלבשת בתים, עיצוב פנים וכל מי שרוצה להיות גאה ברכישת אמנות ישראלית ובתמיכה בה. בגלריה, תמיד ניתן למצוא אמנות דקורטיבית אשר תהפוך כל חלל פשוט לצבעוני ומהנה.
הגלריה מעודדת גם אמנים צעירים, ופועלת לקידום אמנות ישראלית בארץ ובעולם.

לאתר
art&about gallery

DORITH TEICHMAN

דורית טייכמן

"האמנות שלי עוסקת בשינוי ותנועה. הדימוי החזותי המופשט מהווה ביטוי הן לתנועה פנימית שנחווית בגוף והן לחווית השתנות אוניברסלית. הציורים מאופיינים במרחב לבן, משיכות מכחול עזות, כתמי צבע ושקיפויות. כל ציור יחיד במינו וצויר בקשב לחוויית ה"כאן ועכשיו" הפנימית. האבסטרקט מאפשר להתבונן בציורים מכיוונים שונים ולבחור את הכיוון המתאים ביותר לתלייה"
כמי שחייתה שנים רבות במזרח הרחוק, בודהיזם ומדיטציה נמצאים בבסיס היצירה שלה. דורית היא אמנית אוטודידקטית, מציגה בתערוכות בארץ ועובדת בסטודיו שלה בתל אביב.

לאתר
דורית טייכמן

 MICHAEL GORBAN

מיכאל גורבן

"אני מצייר מתוך אמונה כי מי שיתבונן בתמונותיי יוכל לראות ולדמיין את מה שהוא מרגיש. התמונה שלי היא "התחלה של סיפור" שמספקת השראה למתבונן בה לדמיין את הסיפור שבתמונה. סיפור זה יכול להשתנות בכל יום, וזה תלוי במצב הרוח של מי שמביט בתמונה. הסיפור יכול להיות עליז, שמח, עצוב או מצחיק – הכל תלוי בעיני המתבונן… ולכן, יצירותיי מלוות את האדם לאורך חייו והוא יכול להוריש אותה לבאים אחריו. כל תמונה מלאה בחוויות והיא עצמה מספרת את הסיפור האינסופי של בעליה"
בוגר "קישינב" בית הספר הגבוה לאמנויות (Kishinev Higher School for the Painting Arts) והאקדמיה לציור בלבוב. השתתף בתערוכות יחיד בארץ ובעולם, חתן פרס פיכמן לאמנות לשנת 2009. יצירותיו הוצגו במוזיאונים מובילים בעולם לצד עבודותיהם של שאגאל, דאלי, קאנדינסקי ועוד.

לאתר
מיכאל גורבן

 ORNA DEGANI

אורנה דגני

בציורים שלי אני מתייחסת למרחב בו אני חיה. כתושבת תל-אביב מאז ומתמיד, אני חווה את השינויים האורבניים באופן יומיומי. רגשית, אני מתרפקת על העבר, אך מנציחה את ההווה על הנייר או הבד. העיר עוברת שינויים – עצים נגדעים עבור נדל"ן, ולכן בציוריי יש עצים ואין עיר, כמו לתעד את העצים הנכחדים ואת הבניינים הגבוהים שצצים במרכז העיר לצד שימור הבנייה האקלקטית הישנה.
בוגרת בית הספר הגבוה לאמנות על שם "קלישר בתל אביב. מציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות. מלמדת ויוצרת בסטודיו בתל-אביב.

לאתר